/Files/images/novaya_papka/Патріот.PNG

14.10.2017р. "Нумо, хлопці, славні запорожці!"

Запорізька Січ! Мабуть немає жодної людини на землі, на нашій багатостраждальній Україні, яка б не знала про славну Запорізьку Січ, про січове лицарство – козацтво, про героїчні звитяги, про їхні походи, подвиги.
Тому саме напередодні Дня захисника України, Дня українського козацтва, вихованці старшої групи дитячого садочка «Барвінок» спробували вписати свої прекрасні рядки у вічну книгу козацької слави.
Маленьким козачатам з групи «Чомусики» всього лиш по 5 років, але вони твердо знають, що сьогодні козак - не той, хто одягнений у вишиванку й шаровари. Козак - це передусім воїн за духом, і воюватиме він тільки за честь і свободу. ШЛЯХЕТНІСТЬ, МУДРІСТЬ, ВІДВАГА – три основні прикмети козака: шляхетного не підкупиш, мудрого не обдуриш, мужнього не залякаєш!
Ось чому неабияку спритність та впертість показали у цікавих змаганнях наші хлопчики!
І, взагалі, хто сказав, що зброя козака – то виключно шабля та пістоль? А пісня? А сміх та жарти? Вони піднімають дух українця не гірше за бойові перемоги. Пліч-о-пліч з маленькими козаками співали, танцювали та жартували їхні подружки, котрі сповна довели: чоловічі оселедець та вуса лише тоді виглядають грізно, коли відчувають, що мають надійний тил – ось таких, як вони, чарівних та вірних дівчат.
Саме такі заходи, які зазвичай проходять в нашому дитсадку, допомагають виховувати в наших барвінчатах повагу до захисників української землі, до історичного минулого своєї держави, формувати почуття патріотизму, толерантності, національної свідомості та гордості за свою Батьківщину.

/Files/photogallery/2300/4.jpg

/Files/images/1a46b7189dc8.gif

23.08.2017р. Сторінками Незалежної України

У незвичайну подорож сторінками незалежної України відправились сьогодні вихованці нашого "Барвінка" разом з музичним керівником дошкільного закладу Ларисою Валеріївною.
Весело і завзято пройшло урочисте свято з нагоди Дня Державного Прапора, Дня Незалежності України, на якому дошкільнята прославляли нашу державу у віршах, оспівували у піснях, змальовували чарівну красу у таночках.
Діти старшої групи вшановували кожен куточок країни за його неповторність та неоціненні дари, демонстрували присутнім знання про державні символи України й народне мистецтво, проявляли свою кмітливість, вправність та міць у іграх.
Кожен відчув себе справжнім артистом, українським козаком, хоч і маленьким, та патріотом своєї держави.

/Files/photogallery/2286/IMAG7887.jpg

/Files/images/novaya_papka/ukraine.jpg

13.10.2016р. Свято мужності та відваги

13 жовтня, напередодні Дня захисника України у нашому дошкільному закладі пройшло «Свято мужності та відваги», на якому вшанували героїчних захисників незалежності і територіальної цілісності нашої країни. На свято був запрошений військовослужбовець, старший солдат Збройних сил України, Кулік Дмитро Володимирович, який із задоволенням розповідав малечі про військові будні та солдатський побут, відповів на численні питання хлопчиків. Маленькі козачата, вихованці групи «Веселий вулик», змагались у кмітливості, силі та витривалості.
Дітки подарували гостям пісні і таночки, а саме для Дмитра Володимировича пролунала пісня у виконанні його донечки, Кулік Катеринки, - «Вишиваночка».


Галерея "Свято мужності та відваги"

Вихованці «Барвінка» висловлювали вдячність героям сьогодення – українським солдатам, які боронять державу, дякували воїнам, які обрали долю служити Україні до останньої краплини крові, захисникам, які щодня продовжують ризикувати життям.

/Files/images/2016-2017/64.png /Files/images/2016-2017/64.png

23.08.2016р. - "Тільки одна на землі Україна, а ми її доньки й сини!" - свято до Дня незалежності

23 серпня 2016 року вихованці нашого дошкільного закладу відсвяткували найважливіші свята для всіх українців - День Державного прапора України та День Незалежності.
Цей день особливий для кожного з нас - і для дорослих, і для юних громадян молодої держави. Радіють люди, дарують своїй державі найтепліші слова, найкращі пісні і танці.
Наші діти також вітали рідну Україну зі святом. Піднесений настрій, веселі українські пісеньки, що лунали з динаміків радіо, святково прикрашений синьо-жовтими повітряними кульками ґанок дошкільного закладу - так зустрічали барвінчата свято "Тільки одна на землі Україна, а ми її доньки й сини!"


Галерея "Тільки одна на землі Україна, а ми її доньки й сини!"

Під час урочистого заходу маленькі громадяни України - вихованці дитячого садочку та їх батьки мали змогу відчути атмосферу української пісні, українського слова, української державної символіки.
Такої країни, як наша Батьківщина, більше ніде немає, і саме тому її слід берегти і захищати, - кажуть вихованці "Барвінка".
Україна - це рідний дім, де жили діди і прадіди, живуть батьки та підростають юні українці. І кожне покоління бажає бачити свою державу вільною, могутньою, квітучою, і, головне, - мирною! Невипадково і свій захід з нагоди Дня Незалежності України малюки завершили яскравим та запальним українським таночком!

/Files/images/2015-2016/vesna_2016/lto_2016/1274310021_main_big.jpg

15.07.2016р. До 26-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України

На виконання листа Запорізької обласної державної адміністрації від 13.07.2016 № 05157/08-15 «Про відзначення 26-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України» та з нагоди видатної дати в житті країни та нашого суспільства, в дошкільному закладі «Барвінок» проведено низку заходів:
- виставку проектів патріотичного спрямування та посібників «Формування основ національної свідомості дошкільників засобами проектної діяльності «Календарно-обрядові свята в ДНЗ» (хол ДНЗ);
- заняття «Державні символи України», «В моїм серці – Україна», краєзнавча година «З історії рідного краю» (старший, середній дошкільний вік);
- випуск радіоефіру «Хай буде вільна Україна на всі часи, на всі віки» з прослуховуванням сучасних українських пісень патріотичного спрямування «Територія Незалежності. Вільний музичний простір».
Педагоги закладу впевнені, що зміцнити державу можуть громадяни, які люблять свою країну, свій народ, готові до захисту національних інтересів та розбудови громадянського суспільства, правової демократичної держави в Україні, тому під час занять з вихованцями «Барвінка», розширювали знання дітей про державні символи України: Герб, Гімн, Прапор; сприяли формуванню національної свідомості, виховували повагу і любов до України.

/Files/images/2015-2016/vesna_2016/lto_2016/IMG_9081.JPG

/Files/images/2016-2017/64.png /Files/images/2016-2017/64.png

21.01.2016р. "З Україною в серці" - виставка малюнків до Дня соборності України

Галерея ""З Україною в серці" - виставка малюнків до Дня соборності України"

/Files/images/novaya_papka/tskav_zahodi/Den_Sobornosti-T_Nechpurenko-2.gif

Спортивні змагання до Дня Збройних сил України

4 грудня, напередодні дня Збройних сил України, команди груп «Пізнайки» та «Веселий вулик» (вихователі П’ятигорець О.В., Коломієць Н.І.) змагались у силі, витривалості та спритності, демонстрували справжній бойовий дух. Вправні хлопчики долали перешкоди, стрибали на «конях», були саперами, зв’язківцями, військовими шоферами і стрілками.
Дівчатка-вболівальниці приготували для майбутніх захисників флешмоб, «лікували» поранених бійців і просто підбадьорювали гравців.
В цей день діти складали свою шану і вдячність військовослужбовцям Збройних сил України, тим паче, що судив змагання капітан Збройних сил України, вчитель гімназії №19 Колодій Валентин Васильович, який побажав усім хлопцям бути відважними як запорізькі козаки, сміливими як українські воїни, дружити зі спортом і стати гідними громадянами нашої держави, нашої України!
Саме такі заходи, які стали традицією в нашому дошкільному закладі, виховують майбутнього захисника Вітчизни та формують в дітей активну громадянську позицію щодо єдиної, цілісної держави та захисту її кордонів.


Галерея "День збройних сил України"

/Files/images/x_9b9d16e6.jpg

До Дня захисника України

08.10.2015р. Інтегроване заняття для дітей старшого дошкільного віку "Відеогазета про рідний край".

Галерея "Інтегроване заняття в старшій групі "Відеогазета про рідний край""

Усвідомлюючи необхідність та актуальність формування духовно багатої, оптимістично та патріотично налаштованої особистості, педагогічний колектив нашого дошкільного навчального закладу намагається якомога раніше пробудити в дітях любов і повагу до рідного дому, дитячого садка, інтерес до історії своєї країни, формувати у них такі риси характеру, які допоможуть стати гідною людиною і гідним громадянином своєї країни.
Саме цій темі було підпорядковано інтегроване заняття з дітьми старшого дошкільного віку, яке запропонувала вихователь нашого закладу П’ятигорець Олена Вікторівна для слухачів курсів підвищення кваліфікації КЗ «ЗОІППО» ЗОР – вихователів дошкільних навчальних закладів.
Протягом заняття, яке проводилось напередодні державного свята – Дня захисника України, дошкільнята готували відео газету про рідний край – презентували репортажі про державу Україну, минуле і сьогодення Мелітополя, згадували народні прислів’я та приказки, розмовляли про символи, виготовляли обереги для гостей. Відправивши свій відео лист дітям країн Європи, дітки побажали присутнім миру в Україні, чистого неба. Ми впевнені, що наші барвінчата виростуть справжніми патріотами, які любитимуть Україну і пишатимуться нею!

Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.

/Files/images/1a46b7189dc8.gif

Національно-патріотичне виховання здійснюватиметься за новою Концепцією


/Files/images/виховуємо патріотіваа.gif

20.02.2015р. З метою вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні

Тематичне заняття в групі старшого дошкільного віку

"Який він-український патріот?" (вихователь Данченко Г.І.)


Галереї "Який він - український патріот?"

/Files/images/Боже, храни Украину!.jpg

20.01.2015 р.

Єдине методичне об’єднання

в дошкільних навчальних закладах міста

Мета: спрямування педагогічної діяльності на посилення національно-патріотичного виховання дітей в дошкільних навчальних закладах.

ПРОГРАМА ЄДИНОГО МЕТОДИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ

Проблема: Впровадження методичних рекомендацій з патріотичного виховання в практику роботи дошкільного навчального закладу.

Мета: посилення національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку

Завдання:

- змістове наповнення освітньо-виховного процесу в дошкільному навчальному закладі у відповідності до листа Міністерства освіти і науки України «Про методичні рекомендації з патріотичного виховання»;

- внесення коректив у плани роботи та визначення подальших кроків діяльності кожного педагога;

Учасники: завідувач, вихователь-методист, вихователі, музичний керівник, практичний психолог, вчитель-логопед.

Дата і місце проведення: 20 січня 2015р., дошкільний навчальний заклад №41"Барвінок".

/Files/images/Програма Єдине МО 2015.PNG

Галереї "Єдине МО 2015"

Згідно з програмою Єдиного методичного обєднання, в дошкільному закладі проведено виставку педагогічних проектів за темою "Виховуємо патріотів",

/Files/images/Виставка педагогічних проектів.JPG

виставку дитячих малюнків "Соборна мати Україна, одна на всіх, як оберіг", та конкурс Міні-музеїв одного предмета .

/Files/images/Виставка малюнків Соборна мати Україна.JPG

В розвивальне середовище груп органічно вплелись міні-музеї "Глиняного посуду", "Ляльки-мотанки", "Свищиків", "Українського віночка", "Дерев'яної іграшки". Але найбільш за все вразив усіх - і дорослих відвідувачів, і дітей "Музей української вишивки"(група№7, старший дошкільний вік, вихователі Іванченко Г.С., Данченко Г.І.).Гордістю виставки є сорочка-вишиванка, якій вже 140 років!

Колектив дошкільного закладу щиро вдячний бабусі Микити Сигарьова - Людмилі Василівні за допомогу у створенні міні-музею.

Галереї "Міні-музей одного предмета"

/Files/images/синьо-жовтий.png


Нормативно-правова база з питань патріотичного виховання

Лист Міністерства освіти і науки України №1/9 -561 від 20.10.2016 "Про організацію роботи дошкільних навчальних закладів по ознайомленню дітей з народними традиціями, святами, обрядами"
Лист Міністерства освіти і науки України № 1/9-542 від 07.10.2016 "Про застосування державної мови"
Інструктивно-методичні рекомендації "ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ У ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ" /додаток до листа МОН від 25 липня 2016р. №1/9 -396/
РЕЗОЛЮЦІЯ круглого столу "Духовно-моральне виховання дошкільників: реалії та перспективи" (Київ, 29 червня 2016р.)
Указ Президента України від 13.11.2014 № 872 «Про День Гідності та Свободи»;
Указ Президента України від 13.11.2014 № 871 «Про День Соборності України»;
Указ Президента України від 14.10.2014 № 806 «Про День захисника України»;
Указ Президента України від 24.09.2014 № 744 «Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності»;
Стратегія державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, затверджена Указом Президента України від 24 березня 2012 року № 212;
Концепція допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді, схвалена Указом Президента України від 25 жовтня 2002 року № 948;
Постанова Кабінету Міністрів України від 28.01.2009 № 41 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2009-2015 роки»;
Розпорядження Кабінету Міністрів України від 08.09.2009 № 1494 «Про затвердження Плану заходів щодо підвищення рівня патріотичного виховання учнівської та студентської молоді шляхом проведення на постійній основі тематичних екскурсій з відвідуванням об’єктів культурної спадщини»;
Доручення Кабінету Міністрів України від 05.05.2009 № 22966/1/1-09 та План організації виконання положень Указу Президента України від 27.04.2009 № 272 «Про проведення Всеукраїнської молодіжної акції «Пам’ятати. Відродити. Зберегти»;
Концепція національно-патріотичного виховання молоді, затверджена наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства освіти і науки України, Міністерства оборони України, Міністерства культури і туризму України від 27.10.2009 №3754/981/538/49;
наказ Міністерства освіти і науки України від 27.10.2014 № 1232 «Про затвердження плану заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді»;
наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 № 1243 «Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України»;
наказ Міністерства освіти і науки України від 07.09.2000№439 «Про затвердження Рекомендацій щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах України»;
лист Міністерства освіти і науки України від 13.08.2014 № 1/9-412 «Про проведення Уроків мужності»;
лист Міністерства освіти і науки України від 25.07.2014 № 1/9-376 «Методичні рекомендації з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2014/2015 навчальному році»;
лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 09.08.2012 № 1/9-557 «Про методичні рекомендації з громадянської освіти та виховання у навчальних закладах у 2012/2013 навчальному році»
лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 27.07.12 №1/9-530 «Щодо виховання сучасного громадянина в полікультурному середовищі засобами позакласної роботи».
Кiлькiсть переглядiв: 10639

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.