НА ЗГАДКУ ПРО ЛІТО

Не встигли ми озирнутися як уже закінчується перший літній місяць – червень. А що згадають наші діти взимку? Море, сонце, фрукти, відпочинок на природі - все , що асоціюється у всіх із прекрасною порою року.

Насправді, якщо трохи постаратися, пам'ять про літо для свого чада можуть зробити яскравою навіть ті батьки, чиї можливості не дозволяють витрачати гроші на грандіозні подорожі і дорогі розваги. Варто докласти зовсім трохи зусиль і задатися певною метою для того, щоб весь рік до наступного літа ваша дитина могла з інтересом згадувати теплі сонячні дні і розповідати про них своїм друзям і рідним.

Речові докази
Для того, щоб «зберегти літо», вам знадобляться коробочки різної величини. В них ви будете складати всі речові докази того, де ви були і що бачили. Постарайтеся зробити невеликі мітки з датами і місцем походження на всіх предметах, які ви вирішите зробити частиною літньої пам'яті.

Гербарії.
Для них можна використовувати не тільки листя, але і трави, квіти і навіть невеликих комах.
Поклавши між сторінками товстої книги декілька експонатів, які вам особливо сподобались, через тиждень ви отримаєте чудовий матеріал для створення спеціального альбому. Для зберігання гербарію вам знадобиться альбом, або фотоальбом, або звичайний зошит. У фотоальбом ви можете вкладати вже засушені рослини і там же підписувати дату їх збору, можна створювати і записувати історії з життя дитини, пов'язані з тією чи іншою квіткою, з тим днем, у який він був зірваний. Словом, чим креативніше буде ваш підхід до справи, тим цікавішим і ціннішим буде ваш пам'ятний альбом з гербарієм.

Аплікації з гербарію.
Використовувати готовий гербарій можна також як матеріал для аплікації. За допомогою дорослих дитина зможе наклеїти крихкі квіти і листя на картон, створивши неповторну композицію. Це може бути ваза з букетом, строката галявинка, дрімучий ліс.
Дитина зможе доповнити картину, домалювати на ній відсутні елементи. Дайте аплікації добре висохнути, а потім помістіть її в рамку під скло.

Мушлі і камінчики.
В окрему коробку можна покласти камінці і мушлі, привезені не тільки з моря, але і з річки, і навіть з гір.
Ще цікавіше буде пам'ять, якщо ви обклеїте фоторамку привезеними камінчиками та черепашками і вставите в неї знімок, зроблений в тому місці, де зібрано матеріал.
Дуже гарно виглядатиме прозора пляшка або ваза, наповнена камінням і мушлями і залита водою, або засипана піском. Навіть невелика прозора баночка оригінальної форми з таким вмістом освіжить ваш інтер'єр. Якщо пляшку або банку щільно закрити кришкою, ваша пам'ять буде радувати вас не один рік.
Крім того, камінням і мушлями можна обклеїти настінне дзеркало, з них можна зробити красиве панно, покласти їх в квітковий горщик.

Етикетки і фантики.
Для того щоб зберегти пам'ять про літо, запропонуйте своїм дітям на літній час стати колекціонерами. Наприклад, кожен день літа (або щотижня) вони можуть залишати етикетку від цукерки або інших ласощів, які з’їли. Забавно буде через час проглядати таке зібрання, від якого віє задоволенням.

Літо у малюнках
Ваш малюк любить малювати? Відмінним засобом зупинити мить літа будуть малюнки із зображенням тих місць і подій, де буває дитина. Періодично, раз на кілька днів, а особливо - під час поїздок і подорожей, пропонуйте маляті олівці і папір і підказуйте тему для малюнка. Нехай це буде одна квітка, але відображає саме те місце, де ви були.

Щоб дитині не набридло все літо щось малювати, час від часу дозволяйте йому використовувати нові підручні засоби: купуйте фарби, фломастери, олівці, крейду тощо. Також можна використовувати не зовсім стандартні способи малювання або розфарбовування картини: травою, свіжими квітами і навіть фруктами. Запропонуйте для різноманітності вашому малюку намалювати божу корівку та розфарбувати її крильця яскраво-червоною ягодою (вишнею, малиною), а квітка, на якому вона сидить - темно-фіолетовою (шовковицею, ожиною).
Незвичайним буде використання своєрідних «натуральних» трафаретів для картин. Візьміть яблуко невеликого розміру і розріжте навпіл. Нанесіть фарбу на зріз однієї половини і зробіть їм друк на аркуші. У вас вийде відбиток яблука. Такі ж експерименти можна робити з багатьма предметами: з фруктами, горіхами, листям і квітами. Можна зробити картину не на папері, а на тканині і, висушивши, помістити її в рамку.

Фотопам’ять.
Найпопулярнішим способом зберегти пам'ять про якесь місце, подію або відпочинок є фотографія. Не забувайте про це і намагайтеся робити хоча б по одному знімку кожного літнього заходу, проведеного з дитиною.
Можна зробити окремий альбом під назвою «Літо», де фотографувати кожен день або кожну подію дитини. Добре, якщо на знімках будуть не тільки зображення людей, але і природи, предметів, якимось чином пов'язаних з літньою порою. Підписуйте свої фотографії, зазначивши дату і місце, описавши настрій, враження і особливості відбитого дня. Можна придумати кожному сфотографованому дню свою назву, наприклад: «День трьох морозив» - коли до великої радості дитини ви дозволили йому з'їсти цілих три морозива, або «День мокрої футболки» - коли, відкривши пляшку з газованою водою, ваше чадо було облито напоєм, «День теплої річки», «День ходіння по гостям» тощо.

Веселого ЛІТА Вашій дитині і приємних спогадів!

Кiлькiсть переглядiв: 781

Коментарi

  • фівап

    2013-11-16 11:36:59

    фівап...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.