/Files/images/конкурс.gif

Всеукраїнський фестиваль дитячого театрального мистецтва

На виконання Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 629 від 13 квітня 2011 року, Міністерство освіти і науки України оголосило проведення з01 листопада 2013 року по 01 квітня 2014рокуВсеукраїнського фестивалю дитячого театрального мистецтва за участю вихованців дошкільних навчальних закладів різних типів і форм власності (лист від 21.10.2013 №1/9-735). Метою Фестивалю є активізація творчого потенціалу дітей, виявлення і розвиток талановитих дітей дошкільного віку.
Фестиваль проводивсякожним дошкільним навчальним закладомза програмою, яка укладається з урахуванням специфіки їхньої діяльності, кадрового забезпечення, матеріальних умов, контингенту вихованців, інших чинників та затверджується керівником закладу. Програма передбачала охоплення дітей різних вікових категорій, участь батьків вихованців, використання упродовж фестивального тижня різноманітних форм організації театралізованої діяльності.
Театр – один із найбільш демократичних видів мистецтва для дітей, він дозволяє вирішити безліч актуальних проблем сучасної педагогіки і психології, пов’язані з:
художньою освітою та вихованням дітей;формуванням естетичного смаку;моральним вихованням;розвитком комунікативних якостей особистості;вихованням волі, розвитком пам’яті, уяви, ініціативності, фантазії, мови (діалогу і монологу);створенням позитивного емоційного настрою, зняттям напруження, вирішенням конфліктних ситуацій через гру.
Головне – театр розкриває духовний і творчий потенціал дитини і надає реальну можливість адаптуватися їй у соціальній сфері. Для того, щоб дитина проявила творчість, необхідно збагачувати її життєвий досвід яскравими художніми враженнями, надати необхідні знання та вміння. Чим багатше досвід малюка, тим яскравішими будуть творчі прояви в різних видах діяльності.

Що ж таке театр у житті дитини?

По-перше, це свято – яскраві вогні, оплески, вітання, посмішки, побажання, квіти.
По-друге, розвиток пізнавальних інтересів, удосконалення їх психічних процесів, розширення світогляду та мовленнєвого спілкування.
По-третє, це усвідомлення власного «Я» та можливість самовираження особистості. Тут формуються моральні якості, долаються недоліки; сором’язливим, невпевненим у собі дітям театр допомагає зняти нервове напруження, подолати сумніви щодо себе, повірити у власні сили, невгамовних та неорганізованих – навчає витримки.
По-четверте, це високий рівень естетичного виховання, адже він поєднує в собі вплив музики, танцю, пластики, мовлення, зображувального мистецтва. Позитивно впливає на емоційну сферу дитини, він акумулює життєву мудрість, оптимізм, енергію.
Відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти в Україні у освітній лінії «Дитина у світі культури» дитина повинна сприймати і усвідомлювати мистецтво як результат творчої діяльності людини, виявляти емоції та почуття від побачених чи почутих мистецьких творів. Тому, завдання педагогів навчити дітей:
орієнтуватися в основних видах театрального мистецтва, вирізняти гуманний зміст і колективний характер театральної вистави;виявляти особисту позицію, інтегровані навички під час перевтілення у сценічний образ (позитивний, негативний), створювати його за допомогою експресивних засобів (мовлення, міміка, жести, рухи, музика, танці, спів);творчо застосовувати художньо-мовленнєвий і музично-пластично-пісенний досвід у театралізації гри, сценки, самостійно вигаданої казки, творів інших літературних жанрів.

Галереї ""Коли просинаються квіти""

Залучивши до проведення фестивалю всі категорії працівників закладу: вихователів, практичного психолога, музичного керівника, а також батьків вихованців закладу, колектив ДНЗ №41 підготував на конкурс музично-театралізоване дійство під назвою «Коли просинаються квіти» з використанням театру Мод, сучасного флешмобу, театру рукавичка, театру танця, театру маріонеток, гри на музичних інструментах. І все це у неперевершених костюмах квітів!
/Files/images/Грамота Театр.JPGЛипень 2014р. - перемога в обласному фестивалі огляду відеоматеріалів дитячого театрального мистецтва (наказ департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 27.06.2014 № 0489)

/Files/images/167_5.gif /Files/images/167_5.gif

Обласна виставка"Освіта Запорізького краю - 2013"

26.04.2013 року три дошкільних навчальних заклади м. Мелітополя приймали участь у Обласній виставці "Освіта Запорізького краю - 2013" у КЗ "ЗОІППО" ЗОР, де були представлені на огляд педагогічної громади інноваційні ідеї і досвіди, педагогічні технології, навчальні програми, обладнання й матеріали для навчального процесу закладів освіти області.
Серед них було презентовано і модель роботи нашого дитячого садка за проблемою "Формування соціально-комунікативної компетенції дошкільника як умови успішної соціалізації особистості в майбутньому" - досвід роботи колективу з яскравим постером та насиченими методичними матеріалами,наробками та авторськими посібниками. За результатами, участь ДНЗ №41 «Барвінок» у обласній виставці «Освіта Запорізького краю - 2013» була відзначена дипломом!
Всі учасники і організатори виставки відзначили високий методичний рівень виставкових матеріалів. Педагоги області активно спілкувалися, ділилися досвідом, заводили нові контакти.

Галереї "Обласна виставка "Освіта Запорізького краю""

/Files/images/77.gif

Кiлькiсть переглядiв: 1319

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.